جستجوی پیشرفته
جستجو در عنوان:
دستور غذاهای کاربران دستور غذاهای برتر وبلاگ های آشپزی مقالات سایت تبادل نظر کاربران کاربران سایت

جستجو در متن صفحات سایت توسط موتور جستجوی گوگل:

دستور غذاهای محبوب وبلاگ های آشپزی

دستورغذاهای محبوب کاربران

آخرین تبادل نظرهای آشپزی

مزه لینک وب سایت مرجع آشپزی

دسته بندی:  اطلاعاتی از مزه لینک

نوشته شده توسط: مزه لینک

1395/05/15

اگر شما کمی اهل وب گردی باشید حتماً وقت هایی شده است که نتوانسته اید مطلب مورد نظرتان را در موتورهای جستجو پیدا کنید. اگر دوست دارید بدانید یک سایت مرجع چیست و چطور می تواند مفیدتر از موتورهای جستجو باشد و اینکه مزه لینک چطور یک وب سایت مرجع آشپزی است، این مطلب را بخوانید.

ما فارسی زبانان این روزها امکان استفاده از سایت های اینترنتی فارسی زبان زیادی را داریم که در زمینه های مختلف مطالب زیادی را در اختیار وب گردها قرار می دهند. کافیست به اینترنت دسترسی داشته باشید و یک کامپیوتر یا حداقل تبلت یا تلفن همراه هوشمند داشته باشید تا به سرعت بتوانید برای هر سوالی که در ذهنتان پیش می آید جواب های مربوط و نامربوط زیادی را در این سایت ها پیدا کنید.

کاربران حرفه ای وب خوب بلدند برای پیدا کردن هر سوالی سراغ چه سایت ها و موتورهای جستجویی بروند و چه ترفندهایی را در جستجو به کار ببرند تا از بین این همه مطلب، مرتبط ترین مطالب با موضوع مورد نظرشان را پیدا کنند. اما کاربران غیر حرفه ای معمولاً فقط با روش های جستجوی محدودی آشنا هستند و مثلاً هر سوالی دارند خیلی ساده و بدون استفاده از ترفندهای پیشرفته جستجو، آن را در گوگل یا امثال آن جستجو می کنند یا به چند سایتی که در این زمینه می شناسند نگاهی می اندازند.

باید بدانید که نتایج جستجوی گوگل و امثال آن خصوصا در جستجوی عبارات فارسی چندان هم دقیق نیست. یعنی مثلاً وقتی شما عبارت "دستور پخت آش رشته" را در صفحه گوگل وارد می کنید، نتایجی که در چند صفحه اول می بینید الزاماً خوشمزه ترین و حرفه ای ترین دستور پخت های آش رشته که در سایت ها موجودند را به شما نمایش نمی دهند. حتی اگر دقت کنید خیلی وقت ها می بینید که چند سایت مختلف یک مطلب یکسان را از جایی کپی کرده اند و اصلاً معلوم نیست اصل این مطلب را چه کسی نوشته بوده است!

حالا اینکه چرا موتور جستجویی مثل گوگل سایت هایی با مطالب بی کیفیت و کپی برداری شده را به عنوان برترین نتایج جستجو نمایش می دهد دلایل مختلفی دارد که توضیحش در اینجا نمی گنجد اما به زبان ساده می شود گفت موتور است دیگر آدم که نیست! فعلاً همین قدر هوشمند است.

به خاطر همین مشکلات بوده است که در دنیا سایت هایی به وجود آمده اند که در زمینه های مختلف مرجع هستند و سعی می کنند با استفاده از هوش انسانی منابع مفیدتر را شناسایی کنند و در اختیار سایر کاربران قرار بدهند. بعضی از این سایت های مرجع خودشان حجم انبوهی از مطالب مفید در یک زمینه خاص را تولید می کنند. بعضی سایت ها هم با داشتن کاربران زیادی که مطالب را اضافه می کنند به یک مرجع تبدیل شده اند. بعضی سایت ها هم هستند که لینک های زیادی به مطالب مفید سایت های دیگر دارند.

در همه این انواع سایت های مرجع شما می توانید به جای جستجو در گوگل و ... با جستجو در مطالب سایت به نتایج مفیدتری برسید. نتایجی که حداقل می توانید بدانید بعضی کاربران آنها را تایید کرده اند یا نویسنده های سایت که به آنها اعتماد دارید آنها را تایید کرده اند.

مثلاً سایت Yummly یکی از سایت های مرجع انگلیسی زبان در زمینه آشپزی است. کاربران در این سایت می توانند دستور غذاهای مورد علاقه شان از سایت های مختلف را در سایت معرفی کنند. همچنین کاربران می توانند خودشان دستور غذای جدید ثبت کنند. سایر کاربران هم می توانند این دستور غذا ها را بپسندند یا در مورد آنها نظر بدهند.

سایت مزه لینک هم با هدف ایجاد یک مرجع فارسی در زمینه آشپزی ایجاد شده است. ما در سایت های آشپزی مختلفی که خودشان دستورات آشپزی را تولید می کنند و کپی کار نیستند، دستور غذاهای مفید و معتبر را شناسایی می کنیم و در قسمت دستور غذاهای برتر وبلاگ های آشپزی به کاربران معرفی کنیم.

همچنین کاربران سایت ما می توانند خودشان دستور غذاهایشان را ثبت کنند و در اختیار کاربران دیگر بگذارند. کسانی که دستی در آشپزی دارند و دوست دارند تجربیاتشان را با دیگران به اشتراک بگذارند به جای اینکه هر کدام یک وبلاگ یا صفحه فیسبوک یا اینستاگرام یا ... درست کنند می توانند دستور غذاهایشان را در مزه لینک به اشتراک بگذارند.

سایر کاربران مزه لینک با پسندیدن دستور غذاها و یا نظر دادن یا ثبت تجربیات پخت خودشان درباره آن غذا به دستور غذاها اعتبار می دهند.

نظرات کاربران:

هنوز موردی ثبت نشده است.
ثبت نظر جدید: